fbpx

Invisalign Şeffaf Plak

İnvisalign-seffaf-plak

Invisalign Şeffaf Plaklar

İnvisalign-seffaf-plaklar

Dişlerinizi düzeltmek için sizin ağzınıza özel olarak hazırlanmış düzeltici şeffaf plaklar kullanılır. Ortodonti tedavilerinde gelinen en son teknolojilerden biri olan bu sistem, size özel yapılmış şeffaf plaklar ile dişlerinizi düzeltmek için uygulanan telsiz tedavi yöntemidir.
Telsiz ortodonti yöntemi olan şeffaf plaklar/invisalign tedavi yönteminin en önemli tercih edilme nedeni, dişlerinizin çapraşıklığını düzeltirken dişlerinizi tedavi ettirdiğinizi kimse anlamayacaktır. 12 yaşından itibaren tüm bireylere güvenle ve rahatlıkla uygulanmaktadır.

Tedavi Sürecine Nasıl Başlanır?

Ortodonti hekimimiz tarafından ağız içinden dijital ölçü alınır. Bu ölçüler CAD-CAM sistemi denilen 3 boyutlu tarama yöntemi ile bilgisayar ortamına aktarılır. Dişleriniz, sanal ortamda tedavi sonunda alacağı durum elde edilene kadar hareket ettirilir. Bu sonuca ulaşmak için dişlerinizdeki oluşturulacak milimetrik hareketler için kaç adet şeffaf plak kullanacağınız belirlenir ve üretimi yapılır. Tedavi süreciniz boyunca ortalama 2 haftada 1 sonraki şeffaf plak kullanımına geçersiniz.  Toplam şeffaf plak sayınıza göre de tedavinizin ne kadar sürede biteceği de belirlenmiş olur.
Plaklar yumuşak, rahat ve tamamen şeffaf olup dişlerinizin üzerine oturtulur. Şeffaf plakları kullanmanız sonucunda dişleriniz yavaş yavaş analiz raporunuzda yer alan plana uygun yere yerleşir.
Size verilecek olan bilgisayar analizi sayesinde dişlerinizin hangi haftada ne aşamaya geldiğini görebilir, önceden takip edebilirsiniz

Invisalign Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • En önemli özelliği; Günlük yaşamınızı olumsuz anlamda kesinlikle etkilemiyor olmasıdır. Öncelikle, ağzınızda dışardan hemen hemen hiç görünmeyen, ailenizin dahi zor fark edebileceği şeffaf plaklar vardır ve tedavi süresince istediğiniz gibi gülmeye devam edebilirsiniz
    Sürekli doktor kontrolü gerektirmez, yurtdışı ya da şehir dışı hastalarımız için sıklıkla tercih edilen güvenli bir tedavi yöntemidir. Ortodonti Uzmanı hekimlerimizle iletişim halinde olarak tedavinizi evinizde devam ettirirsiniz
  • Şeffaf plaklar ile tedavi, geleneksel braketleme (diş teli) yöntemlerine göre daha konforludur
  • Ağız içinde herhangi bir tel veya metal parçası olmadığı için batma ve yara oluşumu olmaz
  • Ağrısızdır, acı ve sızı hissi yaşanmaz
  • Konuşmanıza olumsuz bir etkisi yoktur, sunumlarınızda, davetlerde ya da toplantılarda çıkartmaya gerek kalmaz.
  • Şeffaf plaklarınızı yemek yemeden önce çıkarabilir ve istediğinizi yiyebilirsiniz. İstediğiniz zaman dişlerinizi fırçalayabilir ve diş ipi kullanabilirsiniz.
  • Tedavide metal ya da estetik braketleme yapılmadığı, yumuşak plaklar kullanıldığı için diş ve diş etlerinizi rahatsız edecek bir durum yaşanmaz
  • Tedavi süresi kısadır. Braketleme sistemlerine göre doktor randevularında herhangi bir tel ayarlaması veya değişmesi olmayacağı için, belirtilen sürelerde plak değişimlerini kendiniz yaparsınız.

Çocuklarda şeffaf plak tedavisine başlayabilmek için; bütün süt dişlerini düşürmüş ve en azından 2. büyük azı dişlerinin kısmi olarak sürmüş olması gerekir. Bu da ortalama 12 yaş civarına denk gelmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Invisalign tedavisi nedir?

Invisalign, dişleri düzeltmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Şeffaf plaklar kullanılarak yapılan bu tedavi, geleneksel tel tedavisine alternatif bir seçenek sunar.

Invisalign tedavisi ne kadar sürer?

Invisalign tedavisinin süresi, tedavinin karmaşıklığına ve hastanın diş yapısına bağlı olarak değişebilir. Genellikle 6 ila 18 ay arasında sürer.

Invisalign tedavisi kimler için uygun değildir?

Invisalign tedavisi genellikle hafif veya orta derecede çapraşıklığı olan hastalar için uygundur. Ancak, bazı durumlarda geleneksel tel tedavisi daha uygun olabilir. Bu nedenle, tedaviye karar vermeden önce bir diş hekimine danışmanız önerilir.

Invisalign tedavisi ağrılı mıdır?

Invisalign tedavisi sırasında hafif ağrı ve rahatsızlık hissedilebilir. Ancak, geleneksel tel tedavisiyle karşılaştırıldığında, Invisalign tedavisi daha az ağrılıdır.

Invisalign tedavisi sırasında nasıl bir bakım yapılmalıdır?

Invisalign plakları, yemek yedikten ve dişler fırçalandıktan sonra takılmalıdır. Ayrıca, plakların düzgün bir şekilde temizlenmesi için özel bir fırça kullanılması önerilir.

Invisalign tedavisi sırasında ne sıklıkta doktor ziyareti yapılmalıdır?

Invisalign tedavisi sırasında genellikle ayda bir kez doktor ziyareti yapılması önerilir. Ancak, tedavinin karmaşıklığına ve hastanın diş yapısına bağlı olarak bu sıklık değişebilir.

Invisalign tedavisi sonrasında dişlerim nasıl görünecek?

Invisalign tedavisi sonrasında dişleriniz daha düzgün ve daha estetik bir görünüme sahip olacak. Ayrıca, daha iyi bir ısırma ve çiğneme fonksiyonuna sahip olacaksınız

Invisalign tedavisi fiyatları nedir?

Invisalign tedavisi fiyatları, tedavinin karmaşıklığına ve hastanın diş yapısına bağlı olarak değişebilir. Ancak, genellikle geleneksel tel tedavisine göre daha yüksek maliyetlidir. Diş hekiminizle tedavi maliyetleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Randevu Talebi

Gülüşünüzü ertelemeyin. Hızlı randevu talebi için hemen randevu formunu doldurun veya Whatsapp randevu talebi için tıklayınız.

Tedaviler

Tüm diş tedavilerimiz özenle yürütülür ve gülüşünüze zarif bir görünüm kazandırmak için mükemmel bir şekilde sunulur.

Diğer Yazılarımız

Summary
Invisalign Şeffaf Plak
Service Type
Invisalign Şeffaf Plak
Provider Name
Dentofficial Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği,
Esentepe Mah Toros Cad. No:18/A ,Kartal/İSTANBUL,Turkey-34394,
Telephone No.+908504805554
Area
Dental Sağlık
Description
Dişlerinizi düzeltmek için sizin ağzınıza özel olarak hazırlanmış düzeltici şeffaf plaklar kullanılır. Ortodonti tedavilerinde gelinen...
Randevu Talep Formu