fbpx

Diş Protezi

Dis-protezi

Bir kısmı ya da tamamı eksik dişleri olan hastalarımız için implant bir seçenek değilse diş protezleri çiğneme fonksiyonlarınızı ve gülüşünüzün estetikliğini hızlı bir şekilde geri getirebilir. Protezler çok çeşitlidir. İmplantlarla damağa sabitlenen protezler günümüzde en çok tercih edilen protez şeklidir. Ücretsiz muayene ve röntgen seçeneğimiz ile doktorlarımız size en uygun zirkonyum kaplama, porselen laminalar, diş protezi hakkında bilgilendirsin.

PROTEZ DİŞ NASIL YAPILIR?

Protez-dis-nasil-yapilir

Diş protezi için diş hekimine başvuran hastanın önce eksik ve tam dişleri doktor tarafından incelenir. Bu aşamada hangi proteze ihtiyaç duyulacağı, hastanın isteği gibi etkenler de göz önünde bulundurulur. Diş rengi de hastanın isteğine göre ayarlanır.

Doktor, birkaç seans ve randevuda dişlerin ölçüsünü alır, gerekli operasyonları yapar, çekilmesi gereken dişleri çeker ve ağzı proteze uygun hâle getirir.

PROTEZ DİŞ NASIL YAPIŞTIRILIR?

Özellikle hareketli protez kullanan, hatta hareketli protezin tam protez çeşidini kullanan hastalarda protez diş yapıştırma işlemi oldukça önemlidir. Dişlerin düzgün yapıştırılması, çiğneme aşamasında karşılaşılacak sorunların önüne geçer.

Protez dişler, çeşitli protez yapıştırıcıları ile kolayca yapıştırılabilir. Bu aşamada doktorunuzun tavsiye ettiği ürünleri kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Doğal dişlerde önemli olan diş fırçalama işlemi protez dişlerde de oldukça önemlidir. Diş protezleri için uygun olan diş macunu ve diş fırçalarının kullanılması gerekir.

PROTEZ UYGULAMALARIMIZ

  • Hareketli Protezler
  • Sabit Protezler
  • Tam Protezler
  • Bölümlü Protezler
  • Geçici Protezler
  • Diş ve İmplant Üstü Protezler

SIKÇA SORULAN SORULAR

Diş protezleri nedir ve ne amaçla kullanılır?

Diş protezleri, kaybedilen dişlerin yerini almak veya dişlerdeki bozuklukları düzeltmek için kullanılan yapay dişlerdir. Ağızda bulunan eksik dişlerin fonksiyonel ve estetik kayıplarını telafi etmek için kullanılır.

Hangi durumlarda diş protezleri kullanılır?

Diş protezleri, diş kaybı, aşırı diş çürümesi, diş eti hastalığı, diş travması veya doğumsal bozukluklar gibi birçok farklı nedenle kullanılabilir. Diş protezleri, ağızdaki dişlerin işlevselliğini ve estetiğini yeniden kazandırmak için kullanılır.

Diş protezi çeşitleri nelerdir?

Diş protezleri, tam protez, kısmi protez, sabit protez, hareketli protez, implant destekli protez, geçici protez gibi farklı türlerde mevcuttur. Hangi tip protezin sizin için en uygun olduğuna karar vermek için diş hekiminizle görüşmelisiniz.

Diş protezleri ne kadar dayanır?

Diş protezlerinin ömrü, kullanılan malzeme ve protezin türüne bağlı olarak değişebilir. Genellikle, doğru bakım ve temizlik yapılırsa, diş protezleri uzun yıllar dayanabilir.

Diş protezi takmak acı verir mi?

Diş protezi takmak, lokal anestezi ile yapılır ve genellikle acı vermez. Protez takıldıktan sonra, ağızda bir süre hassasiyet veya ağrı hissedilebilir, ancak bu geçici bir durumdur ve zamanla kaybolur.

Diş protezleri nasıl temizlenir?

Diş protezleri, düzenli olarak diş fırçası veya özel protez fırçası ve diş protezi temizleyicisi ile temizlenmelidir. Protezlerinizi temizlerken sert fırçalar veya aşındırıcı temizleyiciler kullanmaktan kaçınmalısınız. Diş hekiminiz, protezinizi nasıl doğru şekilde temizleyeceğinizi size gösterecektir.

Diş protezleri ne kadar sürede hazırlanır?

Diş protezi hazırlama süresi, protezin türüne ve ihtiyacınıza bağlı olarak değişebilir. Tam protezler genellikle birkaç haftada hazırlanırken, kısmi protezler daha kısa bir sürede hazırlanabilir.

Diş protezi tedavisi için hangi malzemeler kullanılır?

Diş protezi için kullanılan malzemeler, protezin türüne göre değişiklik gösterir. Örneğin, porselen kaplama protezler için genellikle porselen veya seramik malzeme kullanılırken, metal destekli protezlerde metal alaşımları kullanılabilir. Tamamen akrilik protezler ise akrilik reçine malzemelerden yapılabilir. Protez yapımında kullanılan malzeme, hasta ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre belirlenir.

Randevu Talebi

Gülüşünüzü ertelemeyin. Hızlı randevu talebi için hemen randevu formunu doldurun veya Whatsapp randevu talebi için tıklayınız.

Tedaviler

Tüm diş tedavilerimiz özenle yürütülür ve gülüşünüze zarif bir görünüm kazandırmak için mükemmel bir şekilde sunulur.

Diğer Yazılarımız

Summary
Diş Protezi
Service Type
Diş Protezi
Provider Name
Dentofficial Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği,
Esentepe Mah Toros Cad. No:18/A ,Kartal/İSTANBUL,Turkey-34394,
Telephone No.+908504805554
Area
Dental Sağlık
Description
Bir kısmı ya da tamamı eksik dişleri olan hastalarımız için implant bir seçenek değilse diş protezleri çiğneme fonksiyonlarınızı...
Randevu Talep Formu