fbpx

Randevu Talebi

Gülüşünüzü ertelemeyin. Hızlı randevu talebi için hemen randevu formunu doldurun veya Whatsapp randevu talebi için tıklayınız.

Tedaviler

Tüm diş tedavilerimiz özenle yürütülür ve gülüşünüze zarif bir görünüm kazandırmak için mükemmel bir şekilde sunulur.

Diğer Yazılarımız

disleriniz-cabuk-sarariyorsa-nedeni-bu-olabilir-dis-fircalamak-gargara-yapmak-dis-ipi-kullanmak-fayda-etmiyor

Dişleriniz çabuk sararıyorsa nedeni bu olabilir!

Diş renklerinin zamanla değişmesi normaldir. Fakat düzenli diş fırçalanmasına, gargara yapılmasına ve diş ipi kullanılmasına rağmen dişler hızlı ve aşırı sararıyorsa başka bir nedeni olabilir. Dişlerin sararmasına, sağlıksız ve düzensiz beslenme de neden oluyor. İşte, diş sararmasının nedeni ve çözümü…

Diş renginizin beyazlaması için ne yapsanız olmuyor mu? Dişin rengi genetik yollarla aktarılan, dişlerin rengine doğrudan etki eden melatonin ve diğer pigmentlerin düzeyiyle ilgili. Dt. Fırat Toktamışoğlu, “Beslenme düzeni de dişlerin sararmasında önemli bir paya sahipken, sigara, çay, kahve, kola ve diğer renkli içeceklerin tüketilmesi dişlerin sararmasını hızlandırıyor. Beyaz dişlere kavuşmanın en ideal çözümü ise diş beyazlatma yöntemi oluyor” dedi.

Disleriniz-cabuk-sarariyorsa-nedeni-bu-olabilir-Dis-fircalamak-gargara-yapmak-dis-ipi-kullanmak-fayda-etmiyor

Dt. Fırat Toktamışoğlu

“EN İDEAL ÇÖZÜM DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMİ”

Diş sararması sorununun çözüm yollarını açıklayan Dt. Fırat Toktamışoğlu, “Bazı kişilerin dişlerinin doğuştan daha sarı renkte olduğu biliniyor. Bu durum, genetik yollarla aktarılan, dişlerin rengine doğrudan etki eden melatonin ve diğer pigmentlerin düzeyiyle ilgilidir. Beslenme düzeni de dişlerin sararmasında önemli bir paya sahipken, sigara, çay, kahve, kola ve diğer renkli içeceklerin tüketilmesi dişlerin sararmasını hızlandırıyor. Beyaz dişlere kavuşmanın en ideal çözümü ise diş beyazlatma yöntemi oluyor” dedi.

“SARARMIŞ DİŞLER ÖZ GÜVENİN DÜŞMESİNE NEDEN OLUYOR”

Dt. Toktamışoğlu, diş beyazlatmaya dair şu bilgileri paylaştı:

“Diş beyazlatma işleminde diş yüzeyindeki lekeleri gideriliyor ve farklı yöntemlerle yapılabiliyor. Diş hekimi özel beyazlatıcı jelleri dişlere uyguluyor. Ardından jeller özel olarak üretilmiş bir ışık veya lazerle aktive ediliyor. İşlemin süresi genellikle 1-2 saat ile sınırlı tutuluyor. Sonuçlarını ise hemen görmek mümkün. Bu yüzden son dönemde diş beyazlatma işlemine yoğun talep gösteriliyor. Çünkü diş sararması sadece fiziksel bir problem değil, aynı zamanda psikolojik etkileri de bulunuyor. İnsanların gerek sosyal gerekse iş hayatlarındaki özgüvenlerini düşürüyor.”

dis-sararmasi-nasil-gecer-evde

“DİŞ BEYAZLATMADAN ÖNCE SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇMEK GEREKİYOR”

Diş beyazlatma işleminin uzman bir diş hekimi tarafından steril bir ortamda yapılması gerektiğini aktaran Dt. Fırat Toktamışoğlu, “Diş beyazlatma işlemi kolay bir işlem olarak kabul ediliyor. Ancak sonuçları hastaların dişlerinin sağlığına ve beyazlatma işleminin uygunluğuna göre farklılık gösterebiliyor. Örneğin beyazlatma işlemi, çürük veya diş eti sorunları olan kişilere, kronik hastalığı olan bireylere önerilmeyebiliyor. Bu işlem öncesinde diş hekimine danışılması ve eğer varsa diğer rahatsızlıkların tespit edilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak
https://halktv.com.tr/yasam/disleriniz-cabuk-sarariyorsa-nedeni-bu-olabilir-dis-fircalamak-gargara-yapmak-dis-736364h

Summary
Dişleriniz çabuk sararıyorsa nedeni bu olabilir! Diş fırçalamak, gargara yapmak, diş ipi kullanmak fayda etmiyor
Article Name
Dişleriniz çabuk sararıyorsa nedeni bu olabilir! Diş fırçalamak, gargara yapmak, diş ipi kullanmak fayda etmiyor
Description
Diş renklerinin zamanla değişmesi normaldir. Fakat düzenli diş fırçalanmasına, gargara yapılmasına ve diş ipi kullanılmasına rağmen dişler...
Author
Publisher Name
Dentofficial Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Publisher Logo

Randevu Talebi

Gülüşünüzü ertelemeyin. Hızlı randevu talebi için hemen randevu formunu doldurun veya Whatsapp randevu talebi için tıklayınız.

Tedaviler

Tüm diş tedavilerimiz özenle yürütülür ve gülüşünüze zarif bir görünüm kazandırmak için mükemmel bir şekilde sunulur.

Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

Randevu Talep Formu